POE به قابلیت تغذیه تجهیزات مداربسته از کابل شبکه می گویند. دستگاه های دارای این قابلیت می توانند انرژی برق مورد نیاز خود را از طریق کابل شبکه که مسئول انتقال دیتا نیز می باشند تامین کنند. در این روش از دو زوج سیم موجود در کابل شبکه برای انتقال برق و از دو زوج دیگر برای انتقال اطلاعات استفاده می شود.

دستگاه POE Injector چیست ؟

برای انتقال برق به صورت POE به دوربین مداربسته تحت شبکه (IP) باید به دو زوج سیم از کابل شبکه برق وارد شود. اینکار می تواند توسط روش های مختلفی انجام شود. یکی از راه ها استفاده از منبع تغذیه POE یا دستگاه POE Injector می باشد. این دستگاه وظیفه تزریق انرژی برق را به کابل شبکه بر عهده دارد و می توان از آن برای تامین برق دوربین مداربسته استفاده نمود. POE Injector ها با ظرفیت های مختلف تولید می شوند و با توجه به تعداد پورت های ورودی و خروجی خود می توانند برق یک یا چند دوربین مداربسته یا دستگاه شبکه را به صورت POE تامین نمایند.

[lightbox thumb=”http://ipmcctv.com/wp-content/uploads/2016/06/POE-Scheme.jpg”]

Injector چگونه کار می کند ؟

روش کار این دستگاه بسیار ساده می باشد و به راحتی ، در مدت زمان کوتاهی می توان آن را راه اندازی نمود. این دستگاه به تعدادی دارای پورت ورودی و خروجی می باشد. کابل شبکه به پورت ورودی دستگاه متصل شده و در دستگاه به پین های شماره ۴ و ۵ قطب مثبت و پین های ۷ و ۸ قطب منفی تزریق می شود و در خروجی دیتا و برق در کابل شبکه موجود می باشد. پورت خروجی دستگاه توسط کابل شبکه به دوربین مداربسته IP با قابلیت POE متصل می شود.

همانطور که مشاهده می کنید این دستگاه در واقع منبع تغذیه ساده ای می باشد که اتصال پین ها را با برق DC برقرار می کند و در خروجی آن کابل شبکه با برق تزریق شده به دو زوج سیم دیگر کابل را خواهیم داشت.

استفاده از POE Injector یکی از راه های تامین برق دوربین مداربسته به صورت POE می باشد. در هنگام خرید این دستگاه به تعداد پورت های مورد نیاز دستگاه و توان خروجی آن توجه داشته باشید. این دستگاه توسط شرکت های مختلف تولید کننده محصولات شبکه در ظرفیت و کیفیت های مختلف تولید می شود و در بازار به راحتی قابل تهیه می باشد. با توجه به تامین برق مصرفی دوربینها توسط این دستگاه به کیفیت آن توجه ویژه ای نمایید ، محصولات و برندهای متفرقه معمولا دارای طول عمر پایینی می باشند و در صورت از کار افتادن دستگاه ، دوربین مداربسته متصل به دستگاه از مدار خارج خواهد شد.

برای جلوگیری از مشکلات احتمالی پیشنهاد می شود دوربین مداربسته و لوازم جانبی آن را فقط توسط فروشگاه ها و شرکت های معتبر فروشنده تجهیزات نظارتی تهیه نمایید.

منبع: Nezarati.ir

[lightbox thumb=”http://ipmcctv.com/wp-content/uploads/2016/05/channel-telegraaam.jpg” link=”https://t.me/ipmcctv”]