در بخش اول بررسی، با بدنه و شکل ظاهری دوربین آشنا شدید. در این بخش به بررسی مشخصات فنی این دوربین میپردازیم.

سنسور و پردازنده:

[lightbox thumb=”http://ipmcctv.com/wp-content/uploads/2017/01/progressive_scan.jpg”]

دوربین شبکه CIR-SR46NHC محصول IRLAB تایوان، دارای سنسور و پردازنده قوی از نوع Progressive Scan Megapixel CMOS می باشد. که با این پردازنده و سنسور، تصویر بهتری در زمان حرکت اشیا و یا ثابت بودن آن خواهیم داشت.

کیفیت تصویر:

[lightbox thumb=”http://ipmcctv.com/wp-content/uploads/2017/01/70_4mp-vs-1080p-720p.jpg”]

این دوربین، ۴ مگاپیکسل می باشد . البته از امکانات دیگر این دوربین ، کارکرد با کیفیت تصویر ۳ مگاپیکسل و ۲ مگاپیکسل نیز می باشد که این کار در بخش تنظیمات دوربین میسر می باشد.

سرعت یا فریم تصویر در این دوربین بر حسب کیفیت تفاوت دارد. در کیفیت تصویر ۴ مگاپیکسل، فریم تصویر ، ۲۰ بوده و در کیفیت تصویر ۳مگاپیکسل و ۲مگاپیکسل، ۲۵ فریم می باشد.

البته در ۲۰فریم، سرعت نمایش کاملا محسوس نبوده وفقط در برخی مواقع تاخیر دارد که قابل چشم پوشی می باشد.

تفاوت تصاویر در کیفیت های متفاوت، مشهود می باشد. لذا بر حسب نوع محیط خود، میتوانید بهترین تصویر را داشته باشد و همچنین یک نوعی از صرفه جویی در پهنای باند اشغالی را نیز میتوانید داشته باشید.

رنگ و جزئیات تصاویر:

بدلیل اینکه این دوربین از پردازنده ، سنسور، لنز مگاپیکسلی و همچنین نکنیکهای نرم افزاری افزایش کیفیت بهره مند است، لذا در محیطهایی که از چیدمان و رنگهای متعدد استفاده شده، میتوان تصویری بدون بهم ریختگی رنگها و تداخل بین یکدیگر داشت.

[lightbox thumb=”http://ipmcctv.com/wp-content/uploads/2017/01/Preview_2017.01.18_04.07.jpg”]

در تصویر گرفته شده از یک فرش، با تعدد رنگ ، این مورد کامل نمایش داده شده است.

ویا در تصویر گرفته شده از ارتفاع ۲۰ متری و با لنز واید و زایه دید باز، میتوان متوجه عملکرد صحیح این دوربین شد.

[lightbox thumb=”http://ipmcctv.com/wp-content/uploads/2017/01/117118134955.jpg”]

 

قابلیت Dual stream :

[lightbox thumb=”http://ipmcctv.com/wp-content/uploads/2017/01/7qwala7d.jpg”]

این دوربین از حالت Dual Stream پشتیبانی مینمانید که باعث می شود تصاویر با انعطاف بالایی برای کلاینت و پخش زنده ایجاد میکند. این نشان از بالا بودن قدرت پردازش دوربین می باشد که چنین امکانی را ممکن نموده. به حالت پیش فروض، ۴M بوده ولی مابین ۲۰Kb تا ۱۰M میتواند تغییر داد).

لنز متغییر ۲٫۸ الی ۱۲ میلیمتری:

[lightbox thumb=”http://ipmcctv.com/wp-content/uploads/2017/01/xaov.jpg.pagespeed.ic_.4WU4rQXbm4.jpg”]

این دوربین مجهز به لنز ۲/۸ الی ۱۲ میلیمتری از نوع مگاپیکسلی تایوانی بوده که قادر میسازد تصاویری با وضوح بالا برای پردازش آماده گردد. همچنین گستره عملکرد دوربین از بابت زاویه دید نیز افزایش می یابد. هچنین قادر میساز که که این دوربین را در هر محلی چه یک اتاق کوچک و چه اتاق بزرگ، استفاده نمود.

 

قابلیت ONVIF :

[lightbox thumb=”http://ipmcctv.com/wp-content/uploads/2017/01/110622_images_2.jpg”]

این دوربین به دلیل دارا بودن ONVIF ، امکان ارتباط با هر دستگاه و نرم افزار شبکه ای جهت نمایش و ضبط تصویر را دارد. فقط لازم است تنظیمات مود نیاز از بابت پورت ارتباطی ، شناسه شبکه یا IP و نام کاربری و رمز عبور را مشخص نماید تا این دوربین آماده به کار گردد. همچنین با امکان فعالسازی و پشتیبانی SDK ، قادر به مشاهده و همخوان با نرم افزار های آندروید و … را دارد.

 

مادو قرمز – دید در شب:

[lightbox thumb=”http://ipmcctv.com/wp-content/uploads/2017/01/irlabbb.jpg”]

دوربین IRLAB ، با بهره گیری از مادون قرمز نصب شده بر روی دوربین، قادر است تصویری واضح از شب ، حتی در تاریکی مطلق ایجاد کند. این دوربین دارای تعدای LED مادون قرمز است که میتواند محیط ۲۰ متری الی ۳۰ متری را به طور کامل روشن نماید. همچنین این دوربین دارای فیلتر IR Cut Filter می باشد که باعث میشود تصویر در تارکی مطلق و شب، بدون نویز و یا با نویز بسیار کمی نمایش داده شود.

 

ذخیره سازی تصاویر:

جهت ذخیره سازی این تصاویر این دوربین، از دستگاه NVR یا نرم افزار تحت شبکه میتوان به راحتی استفاده نمود.

 

پشتیبانی از H.265:

[lightbox thumb=”http://ipmcctv.com/wp-content/uploads/2021/01/h264-5-2.jpg”]

این دوربین قابلیت فشرده سازی تصاویر به صورت H.265 می باشد که از H.264 پیشرفته تر و بهتر است. یعنی با دستگاههای جدید بازار که قابلیت h.265 را دارند، سازگار می باشد.

 

میکروفون صدا:

[lightbox thumb=”http://ipmcctv.com/wp-content/uploads/2021/01/hfmqsshf.jpg”]

این دوربین را میتوان به جرات، ارزانترین دوربین بازار از نظر دارا بودن ورودی میکروفون صدا و سوکت خروجی صدا دانست . شما با تهیه این دوربین، دوربین ۴مگاپیکسلی با قابلیت شنود و ضبط صدا خواهید بود.

 

نتیجه گیری:

دوربین CIR-SR46NHC محصول IRLAB تایوان، به واقع دوربینی با امکانات بروز و قابلیت های منحصر بفرد ، همراه با قیمتی جذاب و رقابتی، با امکان اتصال میکروفون صدا، بهترین گزینه برای پروژه های دوستان، از نظر کیفیت، گارانتی، خدمات، سیاست قیمتی صحیح می باشد. این دوربین با قابلیت H.265 خود ، سازگاری خود را دستگاههای بروز بازار اعلام داشته، با دارا بودن لنز متغییر ، قابلیت نصب در تمام محیط ها را دارد.

در بخش بعدی، در مورد نمونه تصاویر دوربین ، بررسی و بحث خواهد شد.

 


سایت ipmcctv، مفتخر است که این دوربین قدرتمند را با قیمت استثنایی و گارانتی طلایی و خدمات پشتیبانی قوی، به همکاران خود پیشنهاد نماید. امیدواریم با بررسی این دوربین و انتشار آن ، کمی در زمینه انتخاب دقیق و صحیح و عالی در مورد دوربین مورد نظر شما عزیزان برای پروژه های دوربین مداربسته شما عزیزان، باشیم.

جهت دریافت لیست محصولات IRLAB، میتوانید بر روی لینک زیر کلیک کرده و به لیست قیمت و محصولات IRLAB دسترسی داشته باشید.

خاطر نشان میگردد، سری دوربین AHD محصول IRLAB، بزودی وارد ایران خواهد شد. و سپس آماده فروش با قیمت استثنایی برای همکاران عزیز میگردد.


دانلود و مشاهده لیست محصولات IRLAB تایوان


تهیه و تنظیم: مهندس اسماعیلی


[list icon=”momizat-icon-bullhorn” ]کلیـک کـنید و به کـانال مجلـه در تلگــرام بپیـوندید[/list]