اگر توجه کنید، اکثر دوربین های سقفی یا همان دام بازار ، از یک بدنه فلزی و از همه مهمتر، از یک بدنه ای که مادون قرمز و جهت دید دوربین یا لنز دوربین قابل مشاهده است. این مورد با اینکه مزایایی را دارد، مثلا استفاده در محیط بیرونی و… ، معایبی هم دارد که یکی از معایب آن ، امکان تشخیص جهت دید دوربین و لنز توسط افراد می باشد. یعنی فرد قادر است تشخیص دهد که دوربین به کدام سمت اشراف دارد.

در سبد محصولات وارداتی IRLAB تایوان، دوربین با نام  CIR-SR16EPC موجود می باشد که این دوربین جزو پرفروشترین و اولین انتخاب برای محیطهای اداری و فروشگاهی می باشد.

 

بدنه دوربین:

این دوربین دارای بدنه ضد آب و شیشه نشکن می باشد. طبق اعلام سازنده ، این دوربین دارای استاندار IP66 می باشد.

[lightbox thumb=”http://ipmcctv.com/wp-content/uploads/2017/01/pic.jpg”]

ابعاد دوربین به صورت، قطر ۱۱٫۲ سانتیمتر و ارتفاع ۸٫۷ سانتیمتر می باشد:

[lightbox thumb=”http://ipmcctv.com/wp-content/uploads/2017/01/abaad.jpg”]

 

کیفیت تصویر:

این دوربین دارای سنسور و پردازنده Sony از نوع IMX322 می باشد. که این پردازنده و سنسور قدرتمند، باعث ایجاد پیکسل های بیشتر و ایجاد کیفیت تصویر ۲/۲ مگاپیکسلی میشود ، اندازه سنسور ۱/۲٫۹ اینچ می باشد که تصاویر را با قدرت بیشتری پردازش می نماید.

تعداد پیکسل های این دوربین، ۱۹۲۰(H)1080*(V) ، بدین منظور که ۱۹۲۰ پیکسل به صورت عمودی و ۱۰۸۰ پیکسل به صورت افقی، این ترکیب دقیق، باعث ایجاد تصویر بسیار واضح با کیفیت ۱۰۸۰P یا همان Full HD می باشد ، میگردد. البته این را خاطر نشان میشویم که دوربین های ۲ مگاپیکسل چینی بازار، در کاتالوگ و بر روی کاغذ چنین مشخصاتی را اعلام میدارند و در عمل ، متفاوت هستند، ولی دوربین های IRLAB، همان تصویر و کیفیتی را نشان میدهند که در کاتالوگ نوشته شده است.

[lightbox thumb=”http://ipmcctv.com/wp-content/uploads/2017/01/t2-1.jpg”]

 

 

استاندارد تصویر:

[lightbox thumb=”http://ipmcctv.com/wp-content/uploads/2017/01/t6.png”]

این دوربین در دو استاندارد تصویر PAL و NTSC می تواند کار کند.

 

 

سیگنال به نویز(S/N Ratio):

در این دوربین ، SNR موجود، بیشتر از ۵۲ دسی بل است که این مورد باعث کاهش نویز تصویر میگردد. در دوربین های چینی یا تغییر نام یافته و بدون نام و نشان، این عدد را ۶۰db اعلام میدارند که وجود ۶۰db ، یعنی تصویر بدون کوچکترین نویز، در صورتی که در عمل ، تصویر همراه با نویز می باشد.

دوربین های IRLAB ، دارای ۵۲db واقعی هستن و تصویر با وضوح بیشتری را نمایش میدهند.

 

لنز:

[lightbox thumb=”http://ipmcctv.com/wp-content/uploads/2017/01/t4-1.jpg”]

لنز این دوربین به صورت متغییر بوده و دارای مقدار ۲/۸ الی ۱۱ میلیمتری می باشد، زاویه دید این دوربین از ۹۰ درجه تا ۲۸ درجه متغییر است که به راحتی می توانید در محیطهای ادرای، راهروها، فروشگاهها و هر مکان دیگری که محدودیت ارتفاع، طول، عرض و … دارید، مورد استفاده قرار دهید.

[lightbox thumb=”http://ipmcctv.com/wp-content/uploads/2017/01/t3-1.jpg”]لنز دوربین بدلیل قرار گرفتن در پشت شیشه دوربین، باعث استتار و تشخصیص جهت ، به سختی، را میسر ساخته است.

 

 

امکانات دیگر:

[lightbox thumb=”http://ipmcctv.com/wp-content/uploads/2017/01/t5-1.jpg”]

این دوربین دارای منو تنظیمات جهت اعمال تنظیمات دلخواه شما می باشد.

مثلا:

[list icon=”momizat-icon-checkmark” ]نور محیط تصویر را خراب میکند، BLC یا WDR آن را فعال کنید،,دوربین در شب تصویر واضحی ندارد، Gain Control آن را تنظیم کنید،,دوربین در محیط مه آلود تصویر خوبی ندارد، قابلیت Defog آن را فعال کنید.[/list]

 

 

مادون قرمز:

[lightbox thumb=”http://ipmcctv.com/wp-content/uploads/2017/01/t1-1.jpg”]

این دوربین در تارکی مطلق، دارای برد مادون قرمز ۲۰ متری می باشد که به صورت کاملا دقیق و معین، تصویر محیط را روشن میکند.

 

 

نتیجه گیری:

اگر به دنبال دوربینی میگردید که بتوانید در تمام محیطها از آن استفاده کنید، اگر به دنبال دوربینی با بدنه زیبا به صورتی که با دکوراسیون محل همخوانی داشته باشد، و یا دوربینی میخواهید که در فروشگاه و در ارتفاع نصب کنید، یا دوربینی میخواهید که در راهروی ادارجات نصب و تردد افراد را کنترل کنید، یا دوربینی میخواهید که بالای صندوق نصب کنید و بتوانید صندوق را رصد نمایید و … ، بی شک این دوربین ، بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. کیفیت تصویر بالا، لنز متغییر، بدنه زیبا، امکانات بی نظیر ، همه اینها در یک دوربین تایوانی با برند IRLAB نهفته شده که با قیمتی رقابتی در بازار ایران به فروش میرسد.

هم اکنون سفارش دهید:

[list icon=”momizat-icon-checkmark” ]021-66126233,021-66947804,021-66947802[/list]

 

 

تهیه و تنظیم: مهندس اسماعیلی


[list icon=”momizat-icon-bullhorn” ]کلیـک کـنید و به کـانال مجلـه در تلگــرام بپیـوندید[/list]